Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Przebudowa ul. Częstochowskiej zakończy się jeszcze w tym roku

Szanowni Mieszkańcy informujemy, ze przebudowa ul. Częstochowskiej wraz z budową największego w Oleśnie ronda przebiega zgodnie z planem. Termin oddania drogi do użytkowania został wyznaczony na koniec grudnia bieżącego roku.

Inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu o łącznej wartości ponad 13 mln zł współfinansowana jest w 85% ze środków unijnych oraz z budżetu Gminy Olesno.

Oprócz nowego odcinka drogi wojewódzkiej, zbudowane zostaną także chodniki i ścieżki rowerowe. Przebudowany zostanie przepust drogowy,  zjazdy na prywatne posesje, przebudowane zostaną także sieci kanalizacyjne, telekomunikacyjne, energetyczne i gazowe. Wykonane zostanie również nowe oświetlenie.

Inwestycja o którą zabiegano od wielu lat ma ogromne znaczenie dla podniesienia bezpieczeństwa użytkowników ul. Częstochowskiej. Jest także bardzo ważnym elementem komunikacyjnym zapewniającym dojazd do oleskich terenów inwestycyjnych.

Przypominamy, że objazd dla ruchu lokalnego odbywa się ul. Leśną i Sienkiewicza (pod wiaduktem kolejowym). Ruch tranzytowy kierowany jest drogami krajowymi przez Gorzów Śląski i Kluczbork.