Burmistrz Olesna ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w Gminie Olesno w 2021 roku
Burmistrz Olesna
ogłasza otwarty konkurs ofert
na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w Gminie Olesno w 2021 roku
skierowany do:
organizacji pozarządowych i innych uprawnionych podmiotów wskazanych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 poz. 1057 z późn. zm.), prowadzących działalność w zakresie kultury fizycznej.
Podstawy prawne konkursu.
- Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 poz. 1057 z późn. zm.), zwana dalej ,,Ustawą”.
- Rozporządzenie Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego w sprawie wzorów ofert i ramach wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań z dnia 24 października 2018 r. (Dz. U. 2018 poz. 2057), zwane dalej „ Rozporządzeniem w sprawie wzorów”.
- Uchwała nr XXIX/243/20 z dnia 24 listopada 2020 r. Rady Miejskiej w Oleśnie w sprawie przyjęcia Programu Współpracy Gminy Olesno z organizacjami pozarządowymi i innymi uprawnionymi podmiotami na rok 2021, zwana dalej „Uchwałą”
- Zarządzenie nr 23.2021 Burmistrza Olesna z dnia 23 lutego 2021 r. w sprawie przyjęcia regulaminu przyznawania dotacji z budżetu Gminy Olesno organizacjom pozarządowym i podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku i o wolontariacie, na realizację zadań publicznych w drodze otwartych konkursów ofert, zwane dalej ,,Regulaminem”.
I. CEL KONKURSU, ODBIORCY ZADANIA, RODZAJ ZADANIA
- Konkurs ofert ma na celu wyłonienie podmiotów realizujących zadania publiczne
z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, odpowiadającej celom „Programu Współpracy Gminy Olesno z organizacjami pozarządowymi i innymi uprawnionymi podmiotami na rok 2021”. - Celem realizacji zadania jest zaspokojenie potrzeb mieszkańców gminy Olesno,
w szczególności zwiększenie aktywności ruchowej oraz udziału w sporcie, zaspokojenia czasu wolnego poprzez udział w zorganizowanych zajęciach rekreacyjno-sportowych, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. - Odbiorcami zadania są mieszkańcy Gminy Olesno.
- Konkurs obejmuje realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu poprzez:
- prowadzenie zajęć sportowych w formie zorganizowanej pod nadzorem wykwalifikowanych osób,
- organizację działalności szkoleniowej i współzawodnictwa sportowego dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie Gminy Olesno,
- wspieranie organizacji imprez sportowych, rekreacyjnych o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym,
- prowadzenie działalności popularyzatorskiej w zakresie kultury fizycznej
i sportu.
II. WYSOKOŚĆ ŚRODKÓW PUBLICZNYCH PRZEZNACZONYCH NA REALIZACJĘ ZADANIA
- Wysokość środków publicznych przeznaczonych w 2021 roku na realizację zadania wyniesie 300.000,00 zł (słownie: trzysta tysięcy złotych 00/100).
- Maksymalna kwota dotacji dla organizacji - 200.000,00 zł
- Dofinansowanie może wynieść maksymalnie 90 % łącznej wartości zadania. Pozostałe 10 % musi być pokryte z finansowych środków własnych.
- Gmina Olesno zastrzega, iż wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania może ulec zmianie.
- Złożenie oferty nie jest jednoznaczne z przyznaniem dotacji.
III. FORMA REALIZACJI ZADANIA
- W przypadku wyboru oferty realizacja zadania nastąpi w trybie wsparcia wykonania zadania, co oznacza, że oferent musi wnieść do realizacji zadania finansowy wkład własny.
- Konkurs nie przewiduje wkładu rzeczowego.
- Wkład osobowy nie stanowi wkładu finansowego.
IV. ADRESAT KONKURSU
- Adresatem konkursu są organizacje pozarządowe w rozumieniu art. 3 ust. 2 i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie prowadzące działalność statutową związaną z realizacją zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.
V. TERMINY I MIEJSCE REALIZACJI ZADANIA
- Termin realizacji zadania – 1.04.2021 r. do 31.12.2021 r.
- Czas realizacji powinien obejmować: okres przygotowania, przeprowadzenia oraz realizacji oraz zakończenia zadania. Wszystkiego dokumenty księgowe muszą zostać wystawione do dnia zakończenia zadania i zapłacone zgodnie z zapisami umowy.
- Miejscem realizacji zadania będzie Gmina Olesno (nie dotyczy uczestnictwa w zawodach sportowych, zgrupowaniach, działaniach szkoleniowych).
VI. WARUNKI REALIZACJI ZADANIA
- Umowa określa zakres i warunki realizacji zadania publicznego.
- W okresie realizacji zadania oferent może dokonywać przesunięć wydatków między poszczególnymi pozycjami kosztorysu bez informowania o tym Zleceniodawcy,
z zastrzeżeniem spełniania łącznie poniższych warunków:
- nie nastąpi zwiększenie danego wydatku o więcej niż 15 %,
- przesunięcia nie mogą zwiększyć wysokości kosztów administracyjnych,
- przesunięcia nie mogą zwiększyć wysokości kosztów kwalifikowanych, których maksymalna wartość jest określona w ogłoszeniu.
- Zmiany w kosztorysie, które nie spełniają warunków pkt. 1, każdorazowo wymagają akceptacji i sporządzenia pisemnego aneksu.
- Każdy z oferentów, któremu zostanie udzielona dotacja zobowiązany jest do wyodrębnienia w ewidencji księgowej środków otrzymanych na realizację zadania publicznego zgodnie
z ustawą o rachunkowości w sposób umożliwiający identyfikację poszczególnych operacji księgowych. - Nie wyraża się zgody na zwiększenie procentowego udziału dotacji w całkowitym koszcie zadania publicznego.
- Wysokość środków finansowych innych niż dotacja oraz wartość wkładu osobowego może się zmieniać o ile nie zmniejszy się wartość tych środków w stosunku do wydatkowanej kwoty dotacji.
- Nie przewiduje się wyceny wkładu rzeczowego wnoszonego do zadania publicznego.
- Dopuszcza się pobieranie świadczeń pieniężnych od odbiorców zadania publicznego
w przypadku, gdy oferent prowadzi odpłatną działalność pożytku publicznego (odpowiednie zapisy w statucie lub innym dokumencie – należy go przedłożyć razem
z ofertą). - Oferent w części IV. Pkt. 2 (zasoby kadrowe, rzeczowe i finansowe oferenta) oferty zobowiązany jest do opisania kwalifikacji osób przewidzianych do zaangażowania przy realizacji projektu wraz z podaniem sposobu ich zaangażowania w realizację poszczególnych działań z uwzględnieniem wolontariuszy oraz członków organizacji świadczących pracę społecznie. Nie podaje się imion i nazwisk poszczególnych osób. Oferent powinien również opisać jakie zasoby rzeczowe zostaną wykorzystane do realizacji zadania (bez dokonywania ich wyceny) oraz opisać wkład własny finansowy.
- Zamieszczenie w kosztorysie oferty wyceny pracy społecznej członków organizacji lub świadczeń wolontariuszy nie będzie traktowane jako wkład własny finansowy oferenta.
- W przypadku korzystania z pracy społecznej członków organizacji oferenta lub świadczeń wolontariuszy ustala się następujące zasady:
- Zakres, sposób, liczba godzin wykonywania pracy społecznej przez członka organizacji bądź świadczenia przez wolontariusza muszą być określone
w porozumieniu zawartym zgodnie z art. 44 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie; - Wolontariusz powinien posiadać kwalifikacje i spełniać wymagania odpowiednie do rodzaju i zakresu wykonywanych świadczeń;
- Jeżeli świadczenie członka organizacji bądź wolontariusza są takie same jak praca, którą wykonuje stały personel, to kalkulacja wyceny tego świadczenia musi być dokonana o stawki obowiązujące dla tego personelu.
- Jeżeli świadczenie wymaga posiadania określonych kompetencji lub umiejętności (np. ratownik medyczny, sędzia sportowy, księgowa itp.), to kalkulacja wyceny tego świadczenia powinna być dokonana o stawki obowiązujące dla tego rodzaju pracy.
- W pozostałych przypadkach przyjmuje się, że wartość świadczenia członka organizacji bądź wolontariusza nie może przekroczyć kwoty 20 zł za jedną godzinę świadczenia. Wycena pracy wolontariusza musi być podana w ofercie w sposób umożliwiający wyliczenie stawki godzinowej;
- Czas wykonywania przez tę samą osobę (wolontariusza) czynności wynikającej
z porozumienia wolontariackiego nie może się pokrywać z czasem wykonywania takiej samej czynności wynikającej z umowy o pracę lub umowy zlecenia; - Rozliczenie pracy społecznej członka organizacji bądź świadczeń wolontariusza odbywa się na podstawie oświadczenia ww. osoby stwierdzającej wykonanie pracy społecznej bądź świadczenia, z podaniem zakresu, liczby godzin oraz jego wycenę, potwierdzoną przez koordynatora zadania lub osobę upoważnioną.
- Zakres, sposób, liczba godzin wykonywania pracy społecznej przez członka organizacji bądź świadczenia przez wolontariusza muszą być określone
- Na oferencie spoczywa obowiązek spełnienia wszystkich wymogów prawnych przy realizacji zadania, w tym dotyczących ewentualnej organizacji imprez zbiorowych, jak również pozyskanie wszelkich koniecznych ubezpieczeń, pozwoleń, zgód właścicieli/zarządców terenu.
- Oferent w całości odpowiada za prawidłową realizację zadania będącego przedmiotem oferty o dofinansowanie w ramach niniejszego konkursu oraz prawidłowe i terminowe poniesienie związanych z nim kosztów.
- Zleceniodawca może prowadzić bieżącą ocenę realizacji zadania publicznego.
- Kontroli podlegają wszystkie dokumenty niezbędne do oceny zasadności wykorzystania środków publicznych i realizowania zadania zgodnie z umową dotacyjną.
- Oferent zobowiązany jest do złożenia sprawozdania z wykonania zadania publicznego, zgodnie z art. 18 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego
i o wolontariacie.
VII. OGÓLNE ZASADY KWALIFIKOWALNOŚCI KOSZTÓW
- Koszty zostaną uznane za kwalifikowalne, gdy:
- Związane są z realizowanym zadaniem i są niezbędne do jego realizacji;
- Zostały uwzględnione w kosztorysie zadania;
- Zostały skalkulowane racjonalnie na podstawie cen rynkowych;
- Odzwierciedlają koszty rzeczywiste, są skalkulowane proporcjonalnie dla zadania objętego finansowaniem;
- Zostały poniesione w uprawnionym okresie;
- Poparte są dowodami księgowymi (faktury, umowy i rachunki do umów) oraz zostały prawidłowo odzwierciedlone w ewidencji księgowej.
- Kosztami kwalifikowanymi w ramach realizacji zadania publicznego są koszty niezbędne do przeprowadzenia zadania i mogą być poniesione w szczególności na:
- Zapewnienie, przygotowanie obiektów i terenu oraz sprzętu sportowego do realizacji zadania,
- Zakupu osobistego wyposażenia zawodników biorących udział w szkoleniach
i zawodach - przy czym łączna kwota nie może przekroczyć 10 % przyznanej kwoty dofinansowania (koszty powyżej ustalonej kwoty muszą być pokryte
z wkładu własnego); - Zapewnienie obsługi sędziowskiej, medycznej, technicznej (w tym biura zawodów) do realizacji zadania,
- Ubezpieczenie uczestników,
- Opłaty związane z uczestnictwem w zawodach, zgłoszenia do związków, federacji itp.
- Zapewnienie noclegów i wyżywienia dla uczestników zadania,
- Zakup nagród rzeczowych, dyplomów, medali, statuetek, pucharów,
- Transport uczestników i sprzętu oraz koszty podróży związane z przygotowaniem
i realizacją zadania; - Koszty promocji zadania – do 20 % kosztów dotacji, muszą być wyodrębnione jako odrębne działanie w kalkulacji przewidywanych kosztów zadania.
- Koszty administracyjne (np. kierowanie, koordynowanie, wykonywanie działań administracyjno-kontrolnych, księgowych, koszty telekomunikacyjne, Internet, zakup materiałów biurowych, opłaty pocztowe itp.) zaplanowanych do poniesienia dotacji może wynieść maksymalnie do 15 % kosztów dotacji.
- Koszty kwalifikowane mogą zawierać koszty osobowe i bezosobowe (wynagrodzenia wraz z kosztami pracownika i pracodawcy). W kosztorysie oferty należy w szczególności określić wynagrodzenie dla każdego stanowiska pracy (wynagrodzenie miesięczne w kwocie brutto wraz z pochodnymi, z podaniem wielkości etatu lub stawek za godzinę pracy lub wynagrodzenia za usługę), przy czym łączna kwota na tę pozycję kosztorysową nie może przekroczyć 40 % przyznanej kwoty dofinansowania (koszty powyżej ustalonej kwoty muszą być pokryte z wkładu własnego);
- W przypadku gdy po zakończeniu realizacji zadania okaże się, że wartość poniesionych kosztów jest niższa niż kwota zadeklarowana w ofercie, oferent ma obowiązek dokonania zwrotu niewykorzystanych środków zgodnie z art. 251 i 252 ustawy o finansach publicznych.
- Koszty kwalifikują się do dofinansowania pod warunkiem, że:
- Nie zawierają kosztów pokrytych w ramach innych pozycji budżetowych,
- Nie są finansowane w tym samym zakresie z innych źródeł.
VIII. KOSZTY NIEKWALIFIKOWALNE
- Dotacja nie może być wykorzystana na:
- zobowiązania powstałe przed i po okresie na który została zawarta umowa,
- budowę, zakup budynków lub lokali, nabycie gruntów lub innych nieruchomości,
- koszty kar i grzywien, w tym kary za niesportowe zachowanie zawodników i inne nałożone na organizację, koszty egzekucji komorniczej i administracyjnej, a także koszty procesów sądowych oraz koszty realizacji ewentualnych postanowień;
- działalność gospodarczą i polityczną;
- nagrody pieniężne i bony upominkowe – finansowane ze środków pochodzących
z dotacji; - koszty obsługi rachunku bankowego (nie dotyczy kosztu przelewów).
- Wydatki niekwalifikowane związane z realizacją zadania ponosi oferent.
- Niedozwolone jest podwójne finansowanie wydatku, tzn. opłacenie lub zrefundowanie całkowite lub częściowe danego wydatku dwa razy ze środków publicznych, wspólnotowych lub krajowych.
- Przy sprawozdaniu z realizacji zadania nie rozlicza się: paragonów, biletów komunikacji miejskiej, druku delegacji, kosztów paliwa ponoszonych na podstawie ryczałtu. W przypadku rozliczania pozycji związanej z „kosztami transportu” na podstawie faktur za paliwo konieczne jest wskazanie: celu przejazdu, właściciela pojazdu, numeru rejestracyjnego samochodu, trasy i daty oraz kalkulacji kosztów za przejazd.
- WARUNKI SKŁADANIA OFERT I WYMOGI FROMALNE SKŁADANYCH OFERTY
- Ogłoszenie o konkursie podaje się do publicznej wiadomości na stronie internetowej www.olesno.pl, w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Olesno oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim w Oleśnie.
- Oferty należy składać według wzoru określonego w Rozporządzeniu w sprawie wzorów.
- Oferty należy składać WYŁĄCZNIE za pośrednictwem Generatora eNGO na stronie www.olesno.engo.org.pl – pod nazwą właściwego konkursu.
- Przed wypełnieniem oferty zaleca się zapoznanie z instrukcją obsługi aplikacji dostępną na stronie https://engo.org.pl/pomoc
- Oferta musi być zgoda z zadaniem konkursowym.
- Oferta powinna być wypełniona w każdym polu, a jeżeli wypełnienie nie dotyczy oferenta należy wpisać nie dotyczy.
- Oferta musi być zgodna z zasadami kwalifikowalności kosztów określonymi w ogłoszeniu konkursowym.
- Termin realizacji zadania musi być zgodny z ogłoszeniem konkursowym.
- Do oferty konkursowej obligatoryjnie należy dołączyć:
- statut organizacji lub inny dokument określający przedmiot działalności wnioskodawcy;
- pełnomocnictwo dla osoby/osób składającej/ych ofertę do reprezentowania podmiotu, jeżeli jej/ich dane nie są ujęte w dokumencie stanowiącym o podstawie prawnej działania podmiotu;
- kalkulację przewidywanych kosztów realizacji zadania z podziałem na źródła finansowania – wzór w załączniku nr 2 do ogłoszenia
- w przypadku pobierania świadczeń pieniężnych od odbiorców zadania – kopię statutu lub innego dokumentu potwierdzającego prowadzenie odpłatnej działalności pożytku publicznego.
- Terenowe oddziały organizacji (nieposiadające osobowości prawnej) mogą złożyć ofertę wyłącznie za zgodą właściwego zarządu organizacji na podstawie pełnomocnictwa.
- W przypadku złożenia kserokopii dokumentów muszą być one potwierdzone za zgodność kopii z oryginałem na każdej stronie przez co najmniej jedną osobę upoważnioną do potwierdzania dokumentów.
- MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA OFERT
- Nieprzekraczalny termin złożenia oferty w Generatorze wynosi 21 dni od daty opublikowania niniejszego ogłoszenia na stronie internetowej www.olesno.pl, w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Olesno oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim w Oleśnie.
- Wydrukowane z Generatora oraz podpisane przez osoby upoważnione (zgodnie z KRS lub innym dokumentem rejestrowym) POTWIERDZENIE ZŁOŻENIA OFERTY należy we wskazanym terminie należy dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Oleśnie wybierając jedną z form:
- zeskanowane - drogą mailową na adres ,
- osobiście złożyć w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Oleśnie w godzinach pracy Urzędu,
- przesłać pocztą tradycyjną zachowaniem terminu określonego w pkt. 3.
- Oferty złożone po wyznaczonym terminie nie będą rozpatrywane.
- KRYTERIA I TRYB WYBORU OFERT ORAZ TERMIN DOKONANIA WYBORU
- Oferty zostaną ocenione przez powołaną na podstawie art. 15 ust 2a ustawy Komisję Konkursową.
- Komisja podda oferty ocenie formalnej i merytorycznej.
- Karta oceny oferty konkursowej stanowi załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia.
- Zgodnie z § 19. ust. 2 Regulaminu, oferta, która uzyskała mniej niż 50 % możliwych punktów nie kwalifikuje się do realizacji.
- Decyzje o wyborze oferty i udzieleniu dotacji podejmuje Burmistrz Olesna w oparciu
o rekomendację komisji, najpóźniej po 30 dniach od daty końcowego terminu składania ofert.
- INFORMACJA O ROZSTRZYGNIĘCIU KONKURSU
- Informacja o rozstrzygnięciu konkursu zostanie podana do publicznej wiadomości na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego w Oleśnie, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego www.olesno.pl.
- Do Zarządzenia Burmistrza Olesna nie stosuje się trybu odwołania.
- W przypadku unieważnienia postępowania na realizację zadania publicznego informacja ta zostanie podana do wiadomości w Biuletynie Informacji Publicznej, ta tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej www.olesno.pl.
- Oferty wraz ze złożonymi dokumentami nie są zwracane oferentowi.
- UMOWA
- Warunkiem zawarcia umowy na realizację przedsięwzięcia jest wskazanie rachunku bankowego dla przyjęcia dotacji, a w przypadku przyznania dotacji w wysokości innej niż wnioskowana – także korekta kosztorysu, dostarczona w ciągu 7 dni kalendarzowych od daty ogłoszenia wyników konkursu. Niedotrzymanie tego terminu jest równoznaczne
z odstąpieniem od podpisania umowy. - Oferent może odstąpić od podpisania umowy dotacyjnej w przypadku przyznania dotacji niższej niż oczekiwana w ofercie. W takim przypadku ma obowiązek pisemnie powiadomić o swojej decyzji w ciągu 7 dni od otrzymania informacji o rozstrzygnięciu konkursowym.
- Przekazaniu dotacji nastąpi po zawarciu umowy w terminie w niej określonym.
VII. INFORMACJA O WSPÓŁPRACY Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI W ROKU 2020 ORAZ ZWIĄZANE Z NIĄ KOSZTY
- W roku 2020 na realizacje zadań publicznych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej przeznaczono łącznie kwotę 292.000,00 zł.
- Zadania podlegające dotowaniu z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w roku 2020 realizowane były przez:
KARTA OCENY OFERTY KONKURSOWEJ
NA ZADANIA Z ZAKRESU WSPIERANIA I UPOWSZECHNIANIA KULTURY FIZYCZNEJ W GMINIE OLESNO
I. Informacje ogólne
Nazwa Organizacji: ......................................................................................................................
Tytuł zadania: ...............................................................................................................................
II. Ocena formalna (wstępna)
L.p. |
Kryterium |
Tak |
Nie |
|
Oferta złożona w terminie. |
|
|
|
Oferent/oferenci prowadzi(ą) działalność statutową w dziedzinie objętej konkursem. |
|
|
|
Oferta została złożona na wymaganym formularzu, za pomocą generatora wniosków. |
|
|
|
Oferta ma prawidłową i czytelną kalkulację kosztów. |
|
|
|
Oferta zawiera wymagane w ogłoszeniu dokumenty i oświadczenia. |
|
|
WNIOSEK PRZYJĘTY DO ETAPU OCENY MERYTORYCZNEJ LUB PRZEKAZANY DO UZUPEŁNIENIA |
WNIOSEK ODRZUCONY (UZASADNIENIE) |
|
|
Imię i nazwisko osoby dokonującej oceny formalnej: |
Podpis osoby dokonującej oceny formalnej: |
Data oceny: |
III. Ocena merytoryczna
L.p. |
Kryterium |
Wyznacznik punktacji |
Przyznane punkty |
I. |
KRYTERIA MERYTORYCZNE |
||
1. |
Ocena profesjonalizmu przygotowania oferty w tym: - szczegółowość opisu zakresu rzeczowego zadania – 3 pkt - przejrzystość opisu harmonogramu działań – 5 pkt - wskazanie źródeł finansowania zadania, ich spójność z całością wniosku – 2 pkt |
0-10 |
|
2. |
Możliwość realizacji zadania: - wykazanie zbieżności celu ze zidentyfikowanymi potrzebami – 1 pkt - jasne określenie grupy docelowej i uzasadnienie jej wyboru – 2 pkt - możliwość do osiągnięcia zakładanych rezultatów - 2 pkt - spójność harmonogramu realizacji zadania z budżetem - 3 pkt |
0-8 |
|
3. |
Kwalifikacje osób, przy udziale których realizowane będzie zadanie. |
0-2 |
|
5. |
Udział środków finansowych własnych lub pochodzących z innych źródeł na realizację zadania. |
1 – 11,99 % - 10 % 2 – 12 % - 15 % 3 – pow. 15% |
|
6. |
Zaangażowanie wolontariuszy i społeczne zaangażowanie członków organizacji (wymagany dokładny opis powierzonych zadań). |
0 lub 2 |
|
7. |
Dotychczasowa współpraca z Gminą Olesno – analiza i ocena realizacji zleconych zadań publicznych w przypadku podmiotów, które w latach poprzednich realizowały zlecone zadania (terminowość, rzetelność, sposób rozliczenia, informowania, promowania): - brak współpracy lub nierzetelna realizacja zadania publicznego – 0 pkt, - prawidłowa realizacja co najmniej jednego zadania publicznego – 1 pkt |
0-1 |
|
|
Otrzymana ilość punktów: |
Maksymalnie – 26 pkt. |
|
|
UWAGI DO OFERTY |
|
|
Podsumowanie punktacji:______
Wnioskowana przez oferenta kwota dotacji: ______
Rekomendowana przez Komisję kwota dofinansowania: _____
|
||||||||||
Kalkulacja przewidywanych kosztów realizacji zadania z podziałem na źródła finansowania |
||||||||||
Lp. |
Nazwa kosztu |
Wartość całkowita (zł) |
Koszty związane z realizacją zadania (zł) |
poniesione ze środków z dotacji (zł) |
pokryte z wkładu osobowego (zł) |
pokryte z wkładu rzeczowego (zł) |
poniesione z innych środków finansowych (zł) |
pokryte z uzyskanych odsetek od dotacji oraz innych przychodów (zł) |
||
I. |
Koszty realizacji działań |
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Razem: |
|
|
|
|
|
|
|
|
||
II. |
Koszty administracyjne |
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Razem: |
||||||||||
Ogółem: |
||||||||||
……………………………………………………… |
||||||||||
Podpis osoby upoważnionej |